Solidin

testy sprzętu rtv i agd

Okulary wirtualnej rzeczywistości

Lipiec 28, 2017 No Comments

Technologia z roku na rok idzie na przód, firmy z całego świata prześcigają się w coraz to nowych udogodnieniach, oferując użytkownikom telefonów, konsol czy telewizorów alternatywne rozwiązania. Ostatnim hitem technologicznym są okulary wirtualnej rzeczywistości.

Oglądając filmy science-fiction z lat 80. mogliśmy zobaczyć osoby, które z pomocą nowoczesnych urządzeń przenoszą się do wirtualnego świata. Od wielu lat trwały prace nad stworzeniem tego typu udogodnień, które miałyby zrewolucjonizować świat nie tylko gier, ale również kinematografii. Obecnie w sklepach dostępne są już okulary vr różnych firm, które zakupić może dla siebie użytkownik. Na czym jednak polega tego typu technologia? Aby móc obejrzeć film lub pograć w grę w rzeczywistości wirtualnej media te muszą być nagrane w konkretny sposób. W technologii vr wykorzystuje się zdjęcia panoramiczne a także technikę trójwymiarową. Dzięki temu zakładając okulary vr mamy wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w centrum wydarzeń. Daje nam to szansę do jeszcze bliższego obcowania z grą, przygoda jest tym bardziej emocjonująca, jeśli wybierzemy horror lub grę akcji. Jednak aby móc wykorzystać okulary wirtualnej rzeczywistości na własnej konsoli, musi być ona do tego przystosowana.

samsung okulary vr

Największe firmy producenckie wypuściły nowe linie konsol, aby te były kompatybilne z najnowszą technologią. Na terenie całej Polski w sklepach ze sprzętem komputerowym i elektroniką można zakupić okulary vr samsung, a także innych marek. Na chwilę obecną jest to dość drogi zakup, jednak z pewnością wart swojej ceny. Osoby niezdecydowane mogą również w wielu punktach promocyjnych wypróbować urządzenie, aby na własne oczy przekonać się, jak wiele radości ono sprawia. Technologia vr wykorzystywana jest coraz częściej przez organizacje pro zwierzęce, które nagrywają filmy na fermach przemysłowych a następnie pokazują je z pomocą okularów. Osoby oglądające film mają wrażenie, że sami stoją pośrodku fermy, otoczeni setkami klatek wypełnionych zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *